Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Osiągnięcia nowego Burmistrza

Utworzony przez Gość, 21 maja 2011 r. o 09:55
Marysieńka napisał:
To juz nasza władza na umowy księży zatrudnia? To nie dziwota, ze ich czynią honorowymi patronami swoich imprez. To jeszcze do tego powinien jakieś zdjęcie tego patrona na rynku pierdyknąć. A poźniej w podzięce agitacji przedwyborczej tez sie bedzie mozna spodziewac. Jedno mnie tylko dziwi, ze Krasnicka Noc Filmowa robiona jest ze srodków unijanych w ramach Europejskiego Funduszu Socjalnego. Jak czytam w Wikipedii Co taka impreza kulturalna, której celem jest jedynie dostarczenie ludziom rozrywki ze wspieraniem zatrudnienia czy poziomu gospodarczego? Czy w tym kraju nie wypier***a sie przypadkim pieniędzy na pomniejsze cele, z pominięcem tych najwazniejszych, którym własciwie powinny słuzyć. Nie ma peniędzy na pomoc społeczną, obcina sie srodki na przeciwdziałanie bezrobociu, ale za to na rozrywki sa. I jeszcze do tego księża przykładają swoje raczki, jakby im najbardziej zalezało, żeby w tym kraju była bida i bezrobocie, ktore pociągaja za soba istnienie ciemnogrodu, którym łatwiej rządzic i manipulowac.
Witam! Chciałbym pania doinformowac na temat Krasnickiej Nocy Filmowej bo nie moge patrzec jak ktos takie głupoty wypisuje... ale zanim to zrobie gratulacje za umiejetnosc korzystania z google, wiki i z copy paste oraz zaczerpnieciu wiedzy na temat tego wydarzenia... Punkt 1. Nie wiem czy pani wie ale Fundacja za Bramą, Centrum Promocji Pracy oraz Powiat Kraśnicki zapraszają do udziału w bezpłatnych zajęciach/szkoleniach w Centrum Aktywizacji Lokalnej za Bramą w Kraśniku. Projekt Centrum Aktywizacji Lokalnej (CAL) ma na celu profesjonalne wspieranie rozwoju osobistego młodych ludzi i znalezienia odpowiedniej dla nich atrakcyjnej pracy.Oferta CAL skierowana jest do 60 osób w wieku 18-25 lat zamieszkałych na terenie powiatu kraśnickiego, zwłaszcza nieposiadających zatrudnienia, absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, niepracujących studentów zaocznych, którzy chcą się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia. UCZESTNICY PROJEKTU MOGĄ WYBRAĆ KURS ANIMACJI KULTURY BĄDŹ STREETWORKINGU. Punk 2. Teraz pani dowie sie czym zajmuja sie tacy animatorzy kultury i streetworkerzy. Animator kultury: Głównym celem pracy animatora kultury jest upowszechnianie kultury w publicznych placówkach kulturalnooświatowych oraz w środowisku lokalnym.Animator kultury kształtuje upodobania i zainteresowania kulturalne i artystyczne różnych grup społecznych oraz wspomaga artystyczną twórczość amatorską.Aby móc zrealizować wymienione cele, animator kultury musi poznać potrzeby oświatowe, kulturalne i rozrywkowe danego środowiska. W odpowiedzi na te potrzeby tworzy sekcje i kółka zainteresowań, organizuje kursy (np. nauki języka obcego), projekcje filmowe, odczyty, wystawy, przeglądy, galerie, organizuje kółka miłośników sztuki, stowarzyszenia twórczości amatorskiej, organizuje miejsca i czas spotkań. Animator kultury planuje także działalność kulturalną na swoim terenie, sporządza kalendarium kolejnych imprez. Stara się pozyskiwać sponsorów organizowanych imprez. Udziela pomocy prawnej, organizacyjnej i technicznej oraz repertuarowej działaczom społecznym, zespołom twórczym, edukacyjnym i innym działającym w środowisku lokalnym. Animator kultury zajmuje się również edukacja kulturalną oraz prowadzi zajęcia z amatorskimi zespołami artystycznymi.Do zadań animatora należy często opracowanie i wykonanie lub zlecenie wykonania reklamy planowanych imprez (opracowanie formy reklamy: plakat, ulotka lub tym podobne) oraz sprzedaż biletów wstępu na organizowane imprezy. Animator kultury w swojej pracy korzysta ze wszystkich dostępnych urządzeń biurowych (fax, ksero) oraz korzysta z komputera. Streetworker: Dla wielu osób nazwa ta brzmi obco, dlatego też warto przyjrzeć się temu zawodowi, którego specyfika jest jeszcze w Polsce mało znana. Streetwork w dosłownym tłumaczeniu to praca na ulicy, praca uliczna. Jest to specyficzny sposób, metoda mająca na celu dotarcie do konkretnej grupy odbiorców poprzez bezpośrednie spotkanie w miejscach najczęściej przez nich odwiedzanych. Streetwork jest formą pracy socjalnej polegającą na pracy z podopiecznymi w ich środowisku. W Polsce metodą streetworkingu zajmuje się niewiele organizacji, ale już dostrzeżono ogromne korzyści wynikające ze specyfiki tej metody.W naszym kraju streetworkerzy pracują w środowiskach narkomanów, prostytutek, osób bezdomnych, a także na ulicach z dziećmi. Metoda ta jest innowacyjna, ponieważ w porównaniu z innymi charakteryzuje się ideą bezpośredniego docierania do grup docelowych, streetworkerzy nawiązują kontakt z podopiecznymi w ich własnym środowisku. Pracują zatem często na ulicach, dworcach kolejowych, w parkach, na terenach ogródków działkowych, wszędzie tam gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. To, w jakiej formie i w jaki sposób streetworker będzie pomagał, zależy od specyfiki grupy odbiorców, ich środowiska i potrzeb. Często bywa tak, że ludzie nie chcą, bądź nie umieją korzystać z pomocy instytucjonalnej. Najczęściej żywią różnorakie obawy, nie mają zaufania, boją się. Dlatego też streetworker powinien dostosować swoją pomoc do danej grupy docelowej- jej zwyczajów, sposobu życia.Praca streetworkera wiąże się z wieloma wyzwaniami. Aby efektywnie pracować w danym środowisku pracownik uliczny powinien posiadać określone cechy osobiste. Przede wszystkim powinien umieć nawiązywać kontakt z podopiecznymi, co wiąże się z postawą pełną zrozumienia i akceptacji sytuacji, w której znajduje się osoba potrzebująca pomocy. Streetworker musi więc być otwarty, cierpliwy i budzący zaufanie. Musi wystrzegać się zatem oceniania sytuacji podopiecznych, powinna pomagać, uczyć, ale nie moralizować. Jak widać, zawód ten naprawdę wymaga określonych umiejętności Jednym z najważniejszych zadań streetworkera jest zbudowanie. więzi z podopiecznym, więzi opartej na ciągłej chęci kontaktu. Osoba, której się pomaga, musi czuć wsparcie i akceptację jej decyzji życiowych przez “pracownika ulicy”. Jeśli zadaniem streetworkera jest praca z określoną grupą, powinien on również wzmacniać jej integrację. Grupa nie może traktować go jak intruza, dlatego we wchodzeniu w ustalone już struktury i hierarchie panujące w danym środowisku ważne jest odpowiednie wyczucie. Streetworkerzy działają zazwyczaj z określonym programem pomocowym skierowanym do danej grupy. W takim wypadku ich praca przybiera formę konkretnych, zorganizowanych działań. Tego typu akcje w Polsce prowadzone są między innymi w związku z pracą z osobami świadczącymi usługi seksualne, z uzależnionymi od narkotyków, w działaniach z zakresu prewencji chorób przenoszonych drogą płciową – HIV, AIDS. Punkt 3. Warsztaty animatorow i streetwork
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
p.s prosze nie łaczyc powyzszego posta z tematem topicu jest to czysta odpowiedz dla pani marysienki na temat Krasnickeiej Nocy Filmowej dziekuje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Facepalm - szkoda twojego czasu i nerwów. Rozmowa ze zrytym łbem nie ma najmniejszego sensu - ten moher wymyśla jakieś swoje chore, nie mające żadnego związku z rzewczywistością teorie i konfabulacje (i co ciekawe - natychmiast głęboko w nie wierzy !), i bombarduje non - stop forum swymi "przemyśleniami". Próbując z nią rozmawiać będziesz się czułm jak byś rozmawiał z własnym włączonym radiem lub telewizorem Apewluję do administracji forum o danie dożywotnego bana userce 'Marysieńka".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyjątkowy przerost treści nad formą. Facepalm, Ty to masz jakies problemy ze skupieniem sie nad konkretami? Z całej tej swojej wiedzy z googli, wiki, i czegos tam jeszcze nie potrafisz wybrać istotnych spraw dotyczących poruszanej kwestii, tylko musisz walić wszystko jak leci łącznie z wypisywaniem definicji. Co nimi jak też z wyszczególnieniem dorobku naukowego/zawodowego trenerów chcesz udowodnić?I moze sa oni dla ciebie jakimiś autorytetami, bo jak dla mnie efekty ich pracy sa niezauwazalne, skoro zjawisko patologii ciągle wzrasta, a wierząc w spełnianie sie prognoz problem jeszcze bardziej sie pogłebi.Działanie takie sa tylko półśrodkami na pokaz, mający zastąpić konkretne przeciwdziałania i odwrócić cała uwage od głównych przyczyn rodzących ten problem. Tak samo nie tłumaczą nocy filmowych, której cała kreatywność miała polegać na lataniu z miejsca na miejsce poszczególnych projekcji. Jak dla mnie to bardzo denna kreatywnosc, jakby to można ująć na pracę dyplomową po przebytym szkoleniu.I chyba bardziej chociażby jak w przypadku dzieci,skorzystali z niej Ci, którzy mają warunki do zajęcia sie swoimi dziecmi, niz tacy, do których w swoich zamierzeniach miałaby być skierowana. Dla jednych tych najmniej potrzebujących była tylko okazją do darmowego zabicia czasu , a dla tych potrzebujących nic nie wnoszącym w ich zycie wydarzeniem. To nie brak kultury staje sie głowną przyczyną rodzenia sie patologii, ale bezradnosc ludzka na rzeczywistosc,w której przychodzi im życ. Ijaki sens jest tworzenia akurat takich szkolen, do których przyłącza sie jeszcze Starostwo i i Centrum Promocji pracy, Skoro takie szkolenie jest tylko dla zawęzonej grupy wiekowej. Czyzby Ci pozostali, których pozostawia sie w swoich załozeniach samych sobie, mieli być dla nich materiałem do wykazywania sie po możliwosci przebytego szkolenia? No w sumie dzieci w róznym wieku już moga miec , to trzeba zadbac, zeby podopieczni mieli na kim sie rozwijać i zdobywac doswiadczenia. Nic tylko pogratulowac takiego szkolenia. I moja wiedza niekoniecznie musi sie opierać sie formułkach zaczerpniętych z sieci, na której zresztą nie zostałam wychowana, ani mnie też nikt aktywizował zawodowo i komputerowo, a w jakim zakresie nauczyłam się nim posługiwac, to tylko sobie zawdzięczam. Ale tez i samo życie jest bardzo dobrym zródłem wiedzy, a także umiejętnosci jej wykorzystania, a nie opierania sie na gotowych wzorcach, i to tych , które sa wygodniejsze dla samych naszych przekonan. A co sie tyczy żądania mojego dozywotniego zbanowania, to chyba swoim pisaniem bardzo muszę władzom zawadzać. Zbanowanie mnie może byc pięknym przykładem demokracji i wolnosci słowa, jak najbardziej popieranymi przez media.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://i41.tinypic.com/sy328m.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam ! Proszę was o pomoc. Biorę udział w konkursie w którym liczą się wyświetlenia mojego filmiku, więc proszę was oglądajcie mój filmik dużo razy wysyłajcie go znajomym. Byłbym bardzo wdzięczny. Proszę was o pomoc, to nic was nie kosztuje tylko klikanie. Z góry dziękuję. | | | \/ (KLIKNIJ !)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To pozostało wam posłużyc sie tylko takim prostackim gestem dla ograniczonych intelektualnie, którym sie wydaje , że jak klepną sie po łbie, to od razu racja lezy po ich stronie. Czyzby takiego nowoczesnego środka do udawadniania racji nauczyli Ci wyjątkowi trenerzy na szkoleniach?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakim wam? przepraszam ale jest pani jakaś upośledzona na umyśle .Jestem zwyczajnym użytkownikiem tego forum który wyraził swoją na pani post opinię czy prostacka wątpie wyraża to co czułem czytają co pani pisze w ostatnich postach ,a pani jeszcze snuje jakieś teorie spiskowe i podpina pani mnie pod kogoś innego super XD do tego mówi pani że jestem ograniczony intelektualnie , marysienko wogóle co to za nick XD sry ale zaliczyłaś wielkiego Faila to ty jesteś ograniczona a skoro pani lubi obrażać ludzi to tobie zanim coś napiszesz powinni robić testy na inteligencję pewnie byś i tak oblała XD ale bynajmniej miała bys zakaz pisania XD a i jeszcze jedno 600+ postów niezły z ciebie TROLL forumowy XD po prostu widać że nie ogarniasz... smutne ale prawdziwe. Jest możliwe stwierdzenie ...że przechodzi pani menopauzę XD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakim wam? przepraszam ale jest pani jakaś upośledzona na umyśle .Jestem zwyczajnym użytkownikiem tego forum który wyraził swoją na pani post opinię czy prostacka wątpie wyraża to co czułem czytają co pani pisze w ostatnich postach ,a pani jeszcze snuje jakieś teorie spiskowe i podpina pani mnie pod kogoś innego super XD do tego mówi pani że jestem ograniczony intelektualnie , marysienko wogóle co to za nick XD sry ale zaliczyłaś wielkiego Faila to ty jesteś ograniczona a skoro pani lubi obrażać ludzi to tobie zanim coś napiszesz powinni robić testy na inteligencję pewnie byś i tak oblała XD ale bynajmniej miała bys zakaz pisania XD a i jeszcze jedno 600+ postów niezły z ciebie TROLL forumowy XD po prostu widać że nie ogarniasz... smutne ale prawdziwe. Jest możliwe stwierdzenie ...że przechodzi pani menopauzę XD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakim wam? przepraszam ale jest pani jakaś upośledzona na umyśle .Jestem zwyczajnym użytkownikiem tego forum który wyraził swoją na pani post opinię czy prostacka wątpie wyraża to co czułem czytają co pani pisze w ostatnich postach ,a pani jeszcze snuje jakieś teorie spiskowe i podpina pani mnie pod kogoś innego super XD do tego mówi pani że jestem ograniczony intelektualnie , marysienko wogóle co to za nick XD sry ale zaliczyłaś wielkiego Faila to ty jesteś ograniczona a skoro pani lubi obrażać ludzi to tobie zanim coś napiszesz powinni robić testy na inteligencję pewnie byś i tak oblała XD ale bynajmniej miała bys zakaz pisania XD a i jeszcze jedno 600+ postów niezły z ciebie TROLL forumowy XD po prostu widać że nie ogarniasz... smutne ale prawdziwe. Jest możliwe stwierdzenie ...że przechodzi pani menopauzę XD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moderatora prosze o usunięcie podwójnych postów wystapił jakiś bład przy dodawaniu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oj Marysieńka F-ak ... mało ci było na lkrze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomek napisał:
Jakim wam? przepraszam ale jest pani jakaś upośledzona na umyśle .Jestem zwyczajnym użytkownikiem tego forum który wyraził swoją na pani post opinię czy prostacka wątpie wyraża to co czułem czytają co pani pisze w ostatnich postach ,a pani jeszcze snuje jakieś teorie spiskowe i podpina pani mnie pod kogoś innego super XD do tego mówi pani że jestem ograniczony intelektualnie , marysienko wogóle co to za nick XD sry ale zaliczyłaś wielkiego Faila to ty jesteś ograniczona a skoro pani lubi obrażać ludzi to tobie zanim coś napiszesz powinni robić testy na inteligencję pewnie byś i tak oblała XD ale bynajmniej miała bys zakaz pisania XD a i jeszcze jedno 600+ postów niezły z ciebie TROLL forumowy XD po prostu widać że nie ogarniasz... smutne ale prawdziwe. Jest możliwe stwierdzenie ...że przechodzi pani menopauzę XD [/quote] No niestety, ale potwierdziłes tylko , że charakteryzuje cię bardzo ograniczone wyrazanie swoich opinii, gdyż w takich przypadkach niekoniecznie muszą odzwierciedlać to samo, na co w taki sposób reagujesz. Tak sie tylko klepać w łeb, to sobie można za każdym razem , w każdej sytuacji, byle tylko wykonanie takiego gestu odbywało sie z korzyscia dla klepiącego sie. I mimo wszystko dobrego zwrotu użyłam i jak najbardziej zwracając sie jak do zwykłych uzytkowników tego forum, tyle że klepiących się po głowach. A było was dwóch, ty i Facepalm. Czyzbyś miał jakies problemy z liczeniem do dwóch czy odmianą? Także tym całym całokształtem swojej forumowej pisaniny swoją inteligencje wystawiasz na śmiesznosć, A tak samopotwierdzeniem tego jest twoje założenie, że ilosc postów decyduje o byciu forumowym trollem. Resztę przemilczę, bo to zwykłe mydło z powidłami, którymi sam nie wiedziałeś co chciałeś wyrazić, byle tylko wydać z siebie jak największą ilosć szczęknięć. [quote name='mm' timestamp='1319751938' post='552213'] oj Marysieńka F-ak ... mało ci było na lkrze?
To nie ja robie z siebie anonimowe bydło, które dla własnych przekonań, z których czerpie korzysci, oszukuje, naciąga fakty, gnoi drugiego człowieka, a jak by mogło to by go zabiło. Pokazuja tylko w jaki sposób zdobywają poparcie dla siebie i swoich działań, za które przychodzi nam płacić bezrobociem i podwyzkami. Pokazują swoją prawdziwą kulturę i wartości chrzescijanskie, które w rzeczywistości mają tylko na pokaz. A na LKRze było identyczne przedstawicielstwo, zadufanych w swojej nieomylności i pilnujacych własnych interesów.
Ostatnio edytowany 28 października 2011 r. o 10:48
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak sobie pomyslałam, ze taka siła w ilości 60 animatorów i streetworkerów w jednym miescie, toz to dopiero bedzie okazja do imprezowania, ze az trzeba bedzie na to konto kolejne podwyzki zarządzac. A miasto ze Starostwem bedą sie tylko przescigac w ich organizowaniu. Takiej miejskiej sielanki cała Polska będzie nam mogła pozazdroscić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak sobie pomyslałam...
Myślenie nie jest twoja najmocniejszą stroną - tedy porzuć je precz - a nóż - widelec znajdziesz kiedyś swą mocną stronę ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antymarysieńka napisał:
Myślenie nie jest twoja najmocniejszą stroną - tedy porzuć je precz - a nóż - widelec znajdziesz kiedyś swą mocną stronę ?
Pomyliło ci sie z wymyślaniem, w jakim jestes niedościgniony. I w obawie , zeby nie popasć w taką paranoję jak ty, wolę poprzestać na swoim mysleniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Pomyliło ci sie z wymyślaniem, w jakim jestes niedościgniony. I w obawie , zeby nie popasć w taką paranoję jak ty, wolę poprzestać na swoim mysleniu.
I to właśnie jest paranoja!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
I to właśnie jest paranoja!
Cos ci sie pomyliło. zarzuca się społeczenstwu, że nie myśli samodzielnie, robi aluzje, że myślenie nie boli, a ty z kolei to myślenie podciagasz po paranoję. To może od dzisiaj zacznie sie zarzuczać innym, że nie chcą być paranoikami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Cos ci sie pomyliło. zarzuca się społeczenstwu, że nie myśli samodzielnie, robi aluzje, że myślenie nie boli, a ty z kolei to myślenie podciagasz po paranoję. To może od dzisiaj zacznie sie zarzuczać innym, że nie chcą być paranoikami.
A od kiedy ty schizofreniczna mitomanko jesteś społeczeństwem ????? Ubzdurało ci się coś w zrytym łbie, że będziesz się wypowiadać za mieszkańców Kraśnika, a na twoje wypowiedzi dybie krasnicka władza ... Może spamerko - konfabulatorko zdobędziesz się na cywilną odwagę, i napiszesz szczerze forumowiczom, za co cię wywalili z LKR-u ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antymarysieńka napisał:
A od kiedy ty schizofreniczna mitomanko jesteś społeczeństwem ????? Ubzdurało ci się coś w zrytym łbie, że będziesz się wypowiadać za mieszkańców Kraśnika, a na twoje wypowiedzi dybie krasnicka władza ... Może spamerko - konfabulatorko zdobędziesz się na cywilną odwagę, i napiszesz szczerze forumowiczom, za co cię wywalili z LKR-u ?
Przeciez każdy może wejsc na LkR, poczytac i sie przekonać osobiście, czy o moim zbanowaniu nie zaważyły względy polityczne. I najwiecej to sie tobie ubzdurowuje w twoim obłudnym łbie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...